Hemoroid Tedavisi Ankara & Ameliyatsız Hemoroid(Basur) Tedavisi

Hemoroid Tedavisi Ankara

Hemoroid tedavisi öncesinde hemoroidin derecesi yani evresi tespit edilir ve kullanılması gereken tedavi yöntemi belirlenir. Hemoroidin evresine göre Ameliyatsız Hemoroid tedavisi de mümkündür. Hemoroid(Basur) tedavisinde kullanılan yöntemlerden bazıları; Lazer yöntemi, Kızılötesi Koagülasyon yöntemi, Skleroterapi yöntemi, açık yada kapalı Hemoroidektomi yöntemi ve Ultrasonik Hemoroidektomi yöntemidir. Açıklamalarıyla tüm hemoroid Tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgiye ve Ankara'da Dr. Mert ATAK ile tedavi çözümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hemoroid tedavisi uygulamaları ve hemoroid evresi hakkında daha fazla bilgi almak aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz yada iletişim sayfamızdan bize hemen ulaşabilirsiniz.

Hemoroid(Basur) Nedir?

Hemoroid bağırsak sistemini sona erdiği kısımda var olan yastıkçıklardır. Bu yastıkcıklar etraf kas dokusunu zarar görmesini ve bu sayede makat fizyolojisinin korunmasını sağlamaktadır.

Halk arasında basur ya da mayasıl gibi çeşitli ifadelerle adlandırılan hemoroidal hastalık ise bu yararlı yastıkçıkları zarar görmesi, tramvaya uğramasına bağlı şişmesi büyümesi ve buna bağlı kanamaya elverişli hale gelmesidir.

Rektal kanama, ağrı, halsizlik, kansızlık, yorgunluk ve baş dönmesi, dışkıda kanama, kaşıntı, akıttı, makatta ıslaklık hissi, dışkılamada düzensizlik, makatta şişlik ve dışkılama sırasında ağrı ya da yanma hemoroidin başlıca belirtileri olarak sayabiliriz. Bu gibi şikayetlerle başvuran hastalarda anal fissür, anal fistül, perianal abse ve tromboz durumları görülen diğer hastalıklardır. Ağrı hissi hemoroid için çok geç bir bulgudur. Eğer başlangıç döneminde şiddettli bir ağrı varsa tromboze hemoroid, perianal abse veya anal fissür akla gelmelidir.

Hemoroid Farklı Hastalıkların Habercisi Olabilir Mi?

Basur gibi hastalıklarda önemli olan bir başka durum hastalığın altında herhangi bir tümör olup olmadığıdır. Yani hemoroid kalın bağırsak kanseri habercisi olabilmektedir. Bundan dolayı eğer makatınızdan kan gelme gibi belirtiler varsa ve şiddetli bir ağrı hissediyorsanız mutlaka zaman kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız. Doktorunuzun önerisi dışında herhangi bir ilaç veya krem kullanmamalısınız. Bu hastalık yalnızca rektoskopik ya da kolonoskopik bir kontrol sonucunda teşhis edilebilmektedir. Hemoroid olarak düşündüğünüz hastalık özellikle tümör gibi çok daha ciddi bir hastalığın belirtisiyse bir an önce doktora gitmelisiniz. Erken teşhis her hastalıkta hayati önem taşır. Dikkat emeyip önemsemezseniz bu hastalık zamanla yürümenizi bile engelleyebilir. Bu nedenle hemoroid sizde ilk belirtilerini göstermeye başladığı zaman, uzun süre ağrı çekmeden bir an önce doktora başvurmalı ve gerekli tetkikleri yaptırmalısınız. Bu tetkiklerin düzgün ve doğru şekilde yapılması için doktorunuzu iyi araştırıp doğru seçmeniz gerekmektedir.

Hastalar genellikle kanama ile meme şeklinde gelen çıkıntı ve dönem dönem olan ağrı şikayetleri ile doktorlara başvurmaktadır.

Türkiye ve dünyada oldukça sık gözüken Bu hastalık özellikle iş ve sosyal hayatı uzun süre hareketsiz kalmayı gerektiren hasta grubunda daha sık gözlenmektedir.

Tuvalet alışkanlıklarındaki yanlışlıklar, hamilelik, inaktif yaşam, şişmanlık, yaşlılık ve en önemlisi posasız yani lifsiz diyet hastalığın en önemli etkenler arasındadır.

Erken dönem hastalıkta diyetteki posa yani lif miktarının artırılması, gündelik sıvı alımının arttırılması, makata sıcak duş yapılması ve günlük karın egzersizleri yapılması hastalıksız döneme geri dönmesini sağlayabilir.

Diyet önerileri ile düzelmeyen hemoroidal hastalıkta minimal invaziv yöntemler adı verilen girişimsel olmayan yöntemler ile hastalıktan erken dönemde kurtulabilmek mümkündür.

Minimal invaziv tedaviler hastaların yatışını gerektirmeyen işlem sonrası sosyal ve iş hayatına hızlı dönebildikleri tedavilerdir. Halk arasında bıçaksız işlem olarak da bilinen bu minimal invaziv yöntemler lastik bant ligasyonu, kızılötesi koagülasyon, skleroterapi ve thd yöntemidir.

İleri dönem hastalıkta bıçaklı yani Ameliyat ile hemoroid tedavisi yapılabilmektedir. Bu yöntemler lazer, açık hemoroidektomi, kapalı hemoroidektomi, ultrasonik hemoroidektomi ve stapler hemoroidektomidir.

Ameliyat ya da ameliyatsız yani minimal invazif tedavi hasta muayenesi sonrası doktor ile hasta arasında görüşme sonrasında beraber karar verilmesi gereken tedavi sürecidir.

Hemoroidal hastalıkta ameliyat ya da ameliyatsız tedavi yöntemleri hastalığı eski haline döndürmek için yapılan işlemlerdir. Unutulmaması gerekir diye hangi işlem olursa olsun Hasta posa ve lif alımına dikkat etmez yeteri miktarda sıvı tüketmez de günlük egzersizleri yapmaz ise hastalığın tekrarlaması mümkündür.

Uygulanan tüm tedavi yöntemlerinin birbirine kesin ve net üstünlüğü bulunmamaktadır. Bu nedenle hemoroidal hastalığın durumuna göre hastanın şikayetlerine göre tedavi seçımı yapılmalı ve hastaya tedavi yöntemi hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

MİNİMAL İNVAZİV HEMOROİD TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

LASTİK BANT LİGASYONU YÖNTEMİ

Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği damar köküne bant yerleştirilmesi ile hemoroide giden kan akımı durdurulmak ta aynı zamanda hemoroid içeri yani yukarı doğru asılmaktadır. Bu sayede sarkmış ve büyümüş hemoroid yastıkçıkları hastalıksız dönemdeki haline geri döndürmeye çalışılmaktadır.

KIZILÖTESİ KOAGÜLASYON YÖNTEMİ

Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği damar köküne kızılötesi ışın uygulanarak bu bölgedeki damar duvarına harabiyet vermekte Bu sayede hemoroide giden kan akımının durdurulmaktadır. Kan ile beslenemeyen hemoroid yastıkçığı küçülerek eski haline döndürmeye çalışılmaktadır

SKLEROTERAPİ YÖNTEMİ

Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği bölgeye biyokimyasal ajan enjekte edilerek damar çapı daraltılır hemoroide giden kan akımının azaltılmaya çalışılmaktadır.

THD YÖNTEMİ

Doppler cihazı vücuttaki geçen damarları tespit edebilen bir ses cihazıdır. Bu yöntemde küçültülmüş doppler cihazı ile hemoroide giden damarların tespit edilmesi ve işaretlenmesi sonrasında ya bir başka kapama cihazı yardımı ile bu damarların kapatılması ve eş zamanlı yukarı yani bağırsağın içine doğru çekilmeye çalışılmaktadır.

CERRAHİ HEMOROİD TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

LAZER YÖNTEMİ

Bu yöntemde fiberoptik lazer ile hemoroid yastıkcığının içine girilmektedir. Dairesel yayılan ışık hüzmeleri ile hemoroid dokuları yakılarak hastalık eski haline döndürmeye çalışılmaktadır. Ameliyathane ortamında yapılan bu işlem teknolojik olarak yeni tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

AÇIK HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ

Halk arasında bıçaklı ameliyat olarak da bilinen bu yöntemde hemoroid dokusu bistüri yardımıyla çıkarılır ve bu bölge açık bırakılır. Ameliyathane şartlarında yapılan bu yöntem yıllardır var olan ve uygulanan tedavi yöntemidir.

KAPALI HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ

Açık hemoroidektomi yöntemi ile neredeyse birebir benzerlik gösteren bu yöntemde hemoroid kokusu çıkarıldıktan sonra bu böyle karşılıklı sağlam dokular yardımı ile kapatılır. Ameliyathane şartlarında yapılan yıllardır var olan ve uygulanan tedavi yöntemidir.

ULTRASONİK HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ

Geleneksel cerrahi ile ultrasonik ses dalgalarının birleştirildiği bu yöntem günümüzde cerrahi hemoroid tedavisinde en sık kullanılan teknolojik yöntemdir. Yüksek düzey ses dalgaları hemoroidal dokuları keserken aynı zamanda sağlam dokuların birbirine yapıştırmakdadır. Bu sayede ameliyat sonrası komplikasyonları azaltmaktadır. Halk arasında dikişsiz ameliyat olarak da bilinen bu yöntemde klasik cerrahi yöntemlere göre daha az sıkıntı yaşanmaktadır.

STAPLER HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ

İleri evre hemoroidal hastalıktan tüm makatı saran yoğun duygularım varlığından tek tek hemoroidal yastıkçık çıkarılması yerine 360 derece tüm kadranı özel kesici kapatıcı bir alet yardımıyla çıkarılması ve eş zamanlı doku kaybının kapatılması işlemidir.

Teddavi Öncesi Ve Sonrası Yapılanlar Nelerdir?

Hemoroidlerde tedavinin cerrahi olup olmayacağı hemoroidin derecesine bağlı olarak değişir. Hemoroid ameliyatı öncesi bağırsakların boşaltılması hem hastaya hem de doktora ameliyat esnasında ve sonrasında rahatlık sağlar. Ama mecburi değildir. Hatta bazı durumlarda zararlı bile olabilmektedir. Çünkü bazı hastalarda ishal durumu ameliyattan sonra da devam ettiğinden çeşitli sorunlar çıkabilmektedir. Tedavi sonrası ağrı en fazla ameliyattan sonraki 2-3 saatlik dilimde hissedilir. Fakat hasta bu dönemde anestezi altında olacağından ötürü ağrı duymaz. Yapılacak işlemin tipine göre ameliyat süresi değişkenlik göstermektedir.

Ankara'da hemoroid tedavisi için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemoroid hastalığının tedavi olduktan sonra tekrarlama ihtimali var mıdır?

Hiçbir hastalık için %100 tekrarlamaz ifadesi kullanılmaz. Ancak tedavi sonrasında verilen diyet doğru yapılırsa, günlük hareketler arttırılırsa, egzersiz yapılırsa vb. tekrarlama ihtimali azalır. Bu durum tedavi sonrasında hastanın yaşam standartlarını değiştirip geliştirmesi ve hemoroid hastalığının oluşmaması için dikkat etmesine bağlıdır. Hastalar tedavi sonrasındaki önerilere uyduğu zaman başarı oranı yüksek bir tedavi süreci olur.

Hamilelikte hemoroid tedavisi yapılabilir mi?

Hamile hastalarımız için gereken tedaviyi kadın doğum doktorlarıyla birlikte planlayıp uygulamak mümkündür. Tedavinin planlanmasında hamileliğin dönemi ve hemoroidin evresi çok önemlidir.

Ameliyatsız tedavi uygulandıktan sonra günlük hayata devam edilebilir mi?

Hemoroidin evresine göre ameliyatsız tedavilerden birine karar verildikten sonra hastanın kararına bağlı olarak aynı gün içinde tedavi uygulanabilir. Tedavi uygulandıktan sonra hastanın günlük hayatında herhangi bir değişiklik olması beklenmemektedir. Hastalar günlük hayatlarına aynı şekilde dönebilirler.

Hemoroid hastalığında risk faktörleri nelerdir?

Hemoroidin ailesel faktörler ve genetikle bağlantısıyla ilgili çeşitli araştırmalar olmasına rağmen bu konuda netlik kazanan bir şey yoktur. Hemoroidin en belirgin ve önemli risk faktörü olarak hareketsiz yaşam ve beslenme bozuklukları görülmektedir.

Hemoroid tedavisinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Unutulmamalıdır ki ameliyatlı ya da ameliyatsız tedaviler sadece hastalığı eski haline döndürmek için yapılan işlemlerdir. Eğer ki tedavi sonrasında hasta posa ve lif alımına dikkat etmez, yeteri miktarda sıvı tüketmez ve günlük egzersizlerini yapmayıp hareketsiz bir yaşama devam ederse tedavi şekli ne olursa olsun hastalığın tekrar etmesi mümkündür.

Hemoroide neden olan faktörler nelerdir?

Hemoroid hastalığına sebep olan birçok faktör vardır. Bunlar günlük alışkanlıklarımızın tetiklediği sebeplerdir. En önemli sebeplerinden biri inaktif yaşam yani hareketsiz yaşamdır. Hemoroide neden olan en önemli faktör posasız yani lifsiz diyettir. Yanlış beslenme alışkanlıkları ve yetersiz sıvı alımı bu hastalıkta çok önemli bir rol oynar. Hareket kısıtlılığı, günün büyük kısmını oturarak geçirme, egzersiz yapmama gibi sebepler başlıcadır. Hemoroide neden olan diğer etkenler yanlış tuvalet alışkanlıkları, hamilelik, şişmanlık ve yaşlılıktır.

Hemoroid hastalığında beslenmenin önemi nedir? Yanlış beslenme hemoroide sebep olur mu?

Hemoroide sebep olan faktörlerin başında yanlış beslenme gelmektedir. Posasız yani lifsiz beslenmenin çok olduğu kişilerde hemoroid hastalığının görülme ihtimali artar. Sürekli fast food tüketen kişiler ve günlük yeteri kadar sıvı tüketmeyen kişiler risk altındadır.

Hemoroid oluşmasını engellemek mümkün müdür?

Hemoroid hastalığının meydana gelmesine sebep olan faktörler kişinin günlük alışkanlıkları ve yaşam standartlarıyla ilgilidir. Bu nedenle hemoroid oluşumunu engellemek için kişinin alışkanlıklarını değiştirmesi gerekmektedir. Posasız yani lifsiz yiyeceklerin tüketimini azaltarak, düzenli egzersiz yapılarak, sıvı tüketimini arttırarak ve gün içindeki hareketsizliği azaltarak hemoroid oluşması ihtimali azaltılabilir.

Hemoroid hastalığının ilaçla tedavisi mümkün müdür?

Hemoroid hastalığının erken evrelerinde ilaç tedavisi uygulanabilir. Hastanın durumuna ve hemoroidin evresine göre nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verildikten sonra ilaç tedavisiyle başlanabilir. İlaç tedavisiyle sonuç alınamayacak hastalarda ameliyatlı veya ameliyatsız olarak uygulanan işlemlerle klinik ortamında ya da ameliyathane ortamında destek tedavisine başlanabilir.

Hemoroid hastalığının belirtileri, ayırt edici özellikleri nelerdir?

Hemoroid hastalığında genellikle hastalar makatta meme oluşumu, kanama, tuvalet esnasında makattan dışarı çıkan memeler ve dönem dönem oluşan ağrı şikayetleriyle başvurmaktadırlar. Hemoroid hastalığında oluşan memeler ve hemoroide bağlı kanamalar anal fissür yani makat çatlağı hastalığında ortaya çıkan deri katlantılarıyla ve kanamayla karıştırılabilmektedir. Hemoroid ve anal fissürü birbirinden ayıran en önemli özellik ağrıdır. Hemoroidi olan hastalarda tuvalet esnasında ağrı olması beklenen bir şey değildir. Ancak anal fissür yani makat çatlağında tuvalet esnasında bıçak keser gibi ya da cam batıyormuş gibi bir ağrı ve yanma söz konusudur. Ağrı çeşidi hemoroid tanısı konulmadan önce hasta öyküsünde önemle üzerinde durulması gereken bir belirtidir.

Hemoroid tedavileri her yaşta uygulanabilir mi?

Hemoroid hastalığı her yaşta görülebilme ihtimali olan bir rahatsızlıktır. Her yaş grubu için hastanın durumuna ve hemoroidin evresine göre tedaviler planlanabilmektedir. Burada önemli olan hastanın durumunu iyice anlayıp hasta için en doğru tedavi yöntemini belirlemektir.

Hemoroid hastalığında yara bakımı/pansumanı nasıl yapılmalıdır?

Makat bölgesi vücudumuzun enfeksiyona karşı dirençli bir bölgesidir. Bu sebepten hemoroid tedavisi gören hastalar pansuman ve yara bakımı için birkaç ufak işlem yapması yeterli olabilmektedir. Hemoroid tedavisi sırasında ve sonrasında makat bölgesine sıcak su uygulaması ve makatın sıcak su duşuyla temizlenmesi hem hastayı rahatlatmak açısından hem de oluşabilecek enfeksiyonu minimal düzeye indirmek açısından etkilli uygulamalardır.

Hemoroid hastalığında kabızlığın etkisi nedir?

Hemoroid hastalığının oluşmasının fizyolojik sebebi; makatın son kısmında ‘hemoroid’ adı verilen makat kasının korunmasını sağlayan yastıkçıklar bulunmaktadır. Tuvalet sırasında dışkının oluşturduğu baskıyla ve çarpmanın etkisiyle bu yastıkçıklarda travma meydana gelebilmektedir ve bu travma sonucunda da şişme, kanama ve ağrı olabilmektedir. Bu durum hemoroid hastalığının oluşması sürecidir. Kabızlığın hemoroid hastalığına direk etkisi ise yastıkçıklarda daha fazla baskı ve daha sert bir çarpma olmasıyla ilgilidir. Kabızlık görüldüğü zaman makatta daha çok zorlama olacağı için yastıkçıkların şişmesi beklenen bir durumdur. Parmağa çekiçle vurulduğu zaman şişmesi örneğiyle de bu konuyu daha net açıklayabiliriz.

Hemoroid hastalığında ameliyatsız tedavi yöntemleri nelerdir?

Hemoroid hastalığının birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Hemoroidin evresine göre ve hastanın durumuna göre hasta için en uygun tedaviye karar verilmelidir. Ameliyat olmak genellikle hastalar için travmalara sebep olabilen bir süreçtir. Bu sebeple hastalar ameliyat olmaktan kaçınmaktadırlar. Ameliyatsız işlemlerle çözüme gidilebilecek durumlarda öncelik olarak bu işlemler tercih edilmektedir. Hemoroid hastalığında da mevcut ameliyatsız tedaviler bulunmaktadır. Bu tedavileri şu şekilde açıklayabiliriz;

  • ● LASTİK BAND LİGASYONU YÖNTEMİ: Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği damar köküne band yerleştirilmesi ile hemoroide giden kan akımı durdurulmakta aynı zamanda hemoroid içeri yani yukarı doğru asılmaktadır. Bu sayede sarkmış ve büyümüş hemoroid yastıkçıkları hastalıksız dönemdeki haline geri döndürmeye çalışılmaktadır. Muayene ile aynı gün içinde hastanın kararına göre yapılabilen bir işlem olup işlem sonrasında hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir. Band ligasyon işlemi genellikle başlangıç evrelerindeki hemoroid hastalarına yapılabilmektedir.
  • ● KIZILÖTESİ KOAGÜLASYON YÖNTEMİ: Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği damar köküne kızılötesi ışın uygulanarak bu bölgedeki damar duvarına harabiyet vermekte Bu sayede hemoroide giden kan akımının durdurulmaktadır. Kan ile beslenemeyen hemoroid yastıkçığı küçülerek eski haline döndürmeye çalışılmaktadır.
  • ● SKLEROTERAPİ YÖNTEMİ: Bu tedavi yönteminde makat bölgesinden içeri girilerek hemoroid damarlarının yüzeyelleştiği bölgeye biyokimyasal ajan enjekte edilerek damar çapı daraltılır hemoroide giden kan akımının azaltılmaya çalışılmaktadır.
  • ● THD YÖNTEMİ: Doppler cihazı vücuttaki geçen damarları tespit edebilen bir ses cihazıdır. Bu yöntemde küçültülmüş doppler cihazı ile hemoroide giden damarların tespit edilmesi ve işaretlenmesi sonrasında bir başka kapama cihazı yardımı ile bu damarların kapatılması ve eş zamanlı yukarı yani bağırsağın içine doğru çekilmesi sağlanmaktadır.

Hemoroid hastalığında ameliyatlı tedavi yöntemleri nelerdir?

Hemoroid hastalığının ameliyatsız tedavilerle hallolamayacak kadar ileri evrelerinde başvurulan birtakım ameliyat yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemleri şu şekilde açıklayabiliriz;

  • ● LAZER YÖNTEMİ: Bu yöntemde fiberoptik lazer ile hemoroid yastıkcığının içine girilmektedir. Dairesel yayılan ışık hüzmeleri ile hemoroid dokuları yakılarak hastalık eski haline döndürmeye çalışılmaktadır. Ameliyathane ortamında yapılan bu işlem teknolojik olarak yeni tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.
  • ● AÇIK HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ: Halk arasında bıçaklı ameliyat olarak da bilinen bu yöntemde hemoroid dokusu bistüri yardımıyla çıkarılır ve bu bölge açık bırakılır. Ameliyathane şartlarında yapılan bu yöntem yıllardır var olan ve uygulanan tedavi yöntemidir.
  • ● KAPALI HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ: Açık hemoroidektomi yöntemi ile neredeyse birebir benzerlik gösteren bu yöntemde hemoroid kokusu çıkarıldıktan sonra bu böyle karşılıklı sağlam dokular yardımı ile kapatılır. Ameliyathane şartlarında yapılan yıllardır var olan ve uygulanan tedavi yöntemidir.
  • ● ULTRASONİK HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ: Geleneksel cerrahi ile ultrasonik ses dalgalarının birleştirildiği bu yöntem günümüzde cerrahi hemoroid tedavisinde en sık kullanılan teknolojik yöntemdir. Yüksek düzey ses dalgaları hemoroidal dokuları keserken aynı zamanda sağlam dokuların birbirine yapıştırmaktadır. Bu sayede ameliyat sonrası komplikasyonları azaltmaktadır. Halk arasında dikişsiz ameliyat olarak da bilinen bu yöntemde klasik cerrahi yöntemlere göre daha az sıkıntı yaşanmaktadır.
  • ● STAPLER HEMOROİDEKTOMİ YÖNTEMİ: İleri evre hemoroidal hastalıktan tüm makatı saran yoğun dokuların varlığından tek tek hemoroidal yastıkçık çıkarılması yerine 360 derece tüm kadranı özel kesici kapatıcı bir alet yardımıyla çıkarılması ve eş zamanlı doku kaybının kapatılması işlemidir.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid İle İlgili Herşey Op.Dr.MERT ATAK Anlatıyor!

Hamilelikte Hemoroid

Hemoroid Tekrarlar mı?

Ağrısız, Acısız ve Ameliyatsız Tedavi

Basura Karşı Bunları Tüketin!

Nasıl Beslenmeliyiz?

Ameliyatsız Tedavi Mümkün

Hemoroide Benzer Belirtiler

Utanmayın, İnanmayın, Korkmayın

Zahide Yetiş Soruyor

Zahide Yetiş Soruyor

Doktorunuza Sorun

Randevu ve sorularınız için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.


Doktorunuza Sorun